King Barley spirit – 1 year old

 

Historie

Historie hanácké whisky se začala psát v roce 1973 v Těšeticích u Olomouce. Tehdejší pěstitelská pálenice patřící pod velkou potravinářskou firmu SELIKO byla přebudována na palírnu whisky podle skotského vzoru. V bruntálské sladovně se začal vyrábět slad z hanáckého ječmene nakuřovaného rašelinou z jižních Čech, sudy vyrobili jihomoravští bednáři.

Po prvních úspěšných destilacích výroba od roku 1973 jenom rostla. Whisky se prodávala pod značkou King Barley, stala se známou v celé tehdejší Československé socialistické republice a sbírala oceněni v potravinářských soutěžích v celém východním bloku. Byla tak úspěšná, že následně vznikla další značka a celá řada whisky s názvem Gold Cock. Poslední destilace proběhly na původních zařízeních v Těšeticích v roce 1996.

Současnost

Po dlouhé pauze a mnoha změnách se další várka whisky v Těšeticích destilovala v létě 2017. Vzali jsme původní recepturu, suroviny, rmutovací a destilační postupy, zrenovovali původní sudy a výsledkem je aktuálně jednoletý sladový destilát King Barley, který vám představujeme.

Podle prvních ohlasů máme nakročeno dobrým směrem. Snad trefíme správně.

TŌSH nám držte palce a ochutnejte.

balení 200 ml | alk 46 % obj. | počet lahví 99

peated, pot-distilled, non-chill-filtered

VYPRODÁNO