Soukromé sudy whisky

Mít vlastní sud se začkovou whisky je snem, který se plní. Doslova.

Být u znovuzrození nejstarší československé palírny whisky je výjimečná příležitost pro každého ctitele lokálních řemeslných produktů a milovníka whisky. Udělejte si radost a podpořte obnovu nejstarsi znacky československé whisky s tradicí výroby od roku 1973. 

Již třetím rokem úspěšně pokračujeme ve  výrobě první československé whisky King Barley. Naši whisky vyrábíme od začátku do konce u nás, od sladu až po konečné lahvování. Máme tak možnost ovlivnit každý krok výroby pro dosažení vyjímečné kvality výsledného produktu.

Nyní vám po vzoru vyhlášených skotských palíren nabízíme také možnost pořídit si svůj soukromý sud vaší vlastní whisky. 

Přijměte pozvání a staňte se součástí historie československé whisky.

Druhy sudů

Bourbon nebo červené víno?

Vaší volbou bude použití buď sladu nakuřovaného jihočeskou rašelinou, či sladu nenakouřeného. Takovýto destilát pak podle vaší volby uložíme ke zrání do dvou možných druhů sudu. V omezeném množství jsme schopni nabídnout i jiný druh sudu. Řekněte nám svou představu.  

Sudy po bourbonu
Jde o nejpoužívanější typ sudu pro staření whisky ve Skotsku. Jsou vyrobené z amerického bílého dubu a už v něm uzrál bourbon některého z vyhlášených amerických výrobců bourbonu.  Sud bude naplněn sladovým destilátem o síle alk. 64 % obj. a objemu 190 l.   

Po započítání “andělské daně” (přirozeného odparu) můžete očekávat přibližně 320 lahví o objemu 0.7 l a síle alk. 46 % obj.

Sudy po červeném víně
Naše speciální sudy po červeném víně o objemu 220 l, jsou vybrány v nejlepších evropských vinařstvích, vyrobeny z evropského dubu  a speciálně upraveny pro ležení whisky. Technika nazvaná “STR” zahrnuje částečné odstranění původní vrstvy dřeva, ošetření teplem a vypálení.

Po započítání “andělské daně” (přirozeného odparu) můžete očekávat přibližně 335 lahví o objemu 0.7l a síle alk. 46 % obj.

Prodloužení doby staření
Pro naše standardní sudy používáme ověřený způsob rmutování a kvašení produkující množství ovocných tónů. Při destilaci oddělujeme pouze to nejčistší srdce destilátu, tak aby whisky uzrála už krátké době. Ale pokud už teď víte, že máte zájem o delší dobu ležení dejte nám vědět a my recepturu upravíme pro delší ležení. 

Jak to funguje?

Tři kroky k vlastnímu sudu

1. objednávka a cena

po vyplnění objednávky vás budeme kontaktovat pro sjednání termínu plnění vašeho sudu

cena sudu se skládá z první platby před plněním sudu a doplatku částky, kterou zaplatíte až těsně před plněním vašich lahví whisky, to znamená nejdříve po třech letech

2. plneni sudu a certifikát

po zaplacení první částky vás pozveme do palírny k vlastnoručnímu naplnění a zapečetění  vašeho sudu. po naplnění obdržíte certifikát vlastnictví  a zároveň vás provedeme celou palírnou. 

3. roční návštěva a vzorek

každý rok vás rádi uvítáme v naší palírně, aby jste mohli zkontrolovat zrání vaší whisky. po predchozi dohode s palírnou máte možnost odebrání vzorku z vašeho sudu přímo v palírně. Odebrání vzorku je zpoplatněno částkou, kterou budou uhrazeny zákonné daně a poplatky 

Po uplynutí tří let ležení máte možnost kdykoli dát palírně pokyn pro lahvování vašeho sudu. 

Napište nám

10 + 1 =