TWIN

TŌSH nás zajímalo, co to udělá, když pivo, které nám vyjímečně chutná, přeženeme přes „trubky”. To byl nápad, po pár pivech (jak jinak),  který stál za vznikem naší řady pivních specialit.

 

Pivní pálenka je u nás většinou destilovaná z českého Ležáku. My si ale myslíme, že to není ten nejlepší základ. Naše TWIN (Dvojčata) proto destilujeme jenom z vybraných, vysoce aromatických pivních speciálů.

Při velmi pomalé destilaci pečlivě oddělíme srdce destilátu, a poté ho necháme pár měsíců odpočinout. Větší část v nerezových nádobách a tu menší v čerstvě vypáleném dubovém sudu. Pro zachování všech chutí, aromat a textury původního piva destilát nevymrazujeme a nefiltrujeme. Může tak při nižší teplotě nebo přidání vody dojít k mírnému zákalu, tzv. “louche”, který známe z konzumace absintu. TŌSH to není nic špatného.

Všechny aromatické látky se v nápoji krásně rozvinou při pokojové teplotě. Jen tehdy si  svou pivní specialitu dokonale vychutnáte. (Protože do ledničky patří jen špatné pití.)

TWIN 1st | Režná Bára | pivovar Chomout

Pro vynikající výrobek potřebujeme vynikající základ. TŌSH jsme pro naše první Dvojče vybrali Režnou Báru – vítěze kategorie IPA na Jarní ceně českých sládků a vítěze regionální potraviny olomouckého kraje z produkce pivovaru Chomout z Olomouce.

Toto krásné pivo jsme pomalu a pečlivě zkoncentrovali do několika doušků. TŌSH něco takového jste ještě neochutnali.

Připravte se na velmi ovocnou, svěží, hladkou, mnohovrstevnatou a osvěžující chuť. A napište nám, jak vám chutná.

Balení 200 ml | pivní desilát | alk. 46 % obj.

TWIN 1st ze sudu
…pro přidání dalších chutí jsme nechali náš pivní destilát ležet v dubovém sudu po whisky

Destilovanou Režnou Báru jsme nechali uležet v dubovém sudu po naší whisky. Ochutnejte jemnou rovnovánu “pivního ginu” a vanilkovo – pepřových tónů dřeva moravského dubu. Porovnávejte pomalu!